Najcieńsze płyty termoizolacyjne z pianki PIR i PUR

JAKOŚĆ

OFERTA

ZAPYTANIE TELEFONICZNE

Termoizolacja posadzki (również pod ogrzewanie podłogowe)

Izolacja posadzki i podłogi także pod ogrzewanie podłogowe

   PRZEŚLIJ NAM SWOJE ZAPYTANIE OFERTOWE 


Izolacja Posadzki

Pianka poliizocyjanuratowa (PIR) to materiał termoizolacyjny o doskonale niskim współczynniku przewodzenia ciepła, udoskonalona wersja poliuretanu (PUR). Płyty wykonane z tej pianki można wykorzystać również do izolacji posadzki. Właściwa izolacja posadzek pozytywnie wpływa na komfort domowników. Nawet jeśli dom jest ogrzany, zimna posadzka sprawia bardzo niemiłe wrażenie i obniża odczuwalną temperaturę. Optymalną termoizolację zapewni ultracienka płyta EUROFLOOR firmy RECTICEL zrobiona z pianki PIR. Poprawna izolacja posadzek w domu podniesie wygodę i pozwoli cieszyć się ciepłym domem pełnym komfortu. Zadbaj o termoizolację i chodź po domu bez kapci! Należy też pamiętać, że izolacja posadzki znacznie poprawia profil cieplny całego domostwa. Stabilność płyt PIR stosowanych pod ogrzewaniem podłogowym uwidacznia się w fakcie osiadania posadzki która została zaizolowana styropianem. Płyty PIR jako termoizolacja posadzki gwarantują stabilność podłoża co w przypadku izolowania przegrody w którą nie ingerujemy zwykle przez cały okres użytkowania budynku jest niezmiernie ważne.

Izolacja Podłogi

Właściwe ocieplenie domu to obecnie niezwykle istotny czynnik, brany pod uwagę przy wznoszeniu nowego domostwa. Niewłaściwa izolacja podłogi powoduje, że podłoga staje się jednym wielkim mostkiem termicznym o powierzchni równej całej powierzchni mieszkania. Powoduje to straty ciepła i pieniędzy. Brak kontroli ubytku energii cieplnej przez podłogę oznacza akceptację strat finansowych przez cały okres użytkowania budynku. Odpowiednim rozwiązaniem staje się izolacja podłogi płytami wykonanymi z pianki poliizocyjanowej (PIR), która charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. W nowoczesnych domach ludzi ceniących sobie komfort często instaluje się ogrzewanie podłogowe. Izolacja pod ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, dzięki któremu można zmaksymalizować efekt grzewczy. Płyty marki EUROFLOOR firmy RECTICEL są jednymi z najcieńszych produktów typu PIR na rynku stosowanymi pod ogrzewanie podłogowe. W związku z tym można je z powodzeniem stosować pod ogrzewaniem podłogowym. Izolacja PIR pod ogrzewanie podłogowe pozwala oszczędzić ciepło, bez niej układ cieplny ogrzewa w równym stopniu dom, co podłoże pod budynkiem. Dzięki okładzinie odpornej na substancje alkaliczne z zaznaczonym wzorem siatki ułatwiającej rozkładanie instalacji ogrzewania podłogowego płyty PIR o nazwie EUROFLOOR mogą być stosowane bezpośrednio pod beton jako izolacja pod ogrzewanie podłogowe.

Izolacja pod posadzką nośną

Izolacja na pełnym podłożu

 Zalety:
 izolacja na zewnątrz konstrukcji powoduje, że konstrukcja w mniejszym stopniu poddawana

 jest zmianom temperatury

-posadzka nośna nad izolacją staje się "magazynem ciepła"

- skraplanie powierzchniowe zostaje wyeliminowane

 

1. Podłoże betonowe

2. Metalowe zbrojenie

3. EUROFLOOR

4. Folia PE (min. 0,2 mm grubości)

 

 

 

 

 

Izolacja pod podłożem nośnym

Płyty EUROTHANE są mechanicznie zamocowane. Ilość mocowań: minimum 3/m? rozmieszonych w regularny sposób na każdej z płyt.

 

1. Podłoże betonowe
2. EUROTHANE