Najcieńsze płyty termoizolacyjne z pianki PIR i PUR

JAKOŚĆ

OFERTA

ZAPYTANIE TELEFONICZNE

Chlewnia

Ocieplenie Chlewni

   PRZEŚLIJ NAM SWOJE ZAPYTANIE OFERTOWE 

Termoizolacyjne płyty laminowane z poliuretanu stanowią sposób na stworzenie rozwiązania energooszczędnego, trwałego i gwarantującego higienę, estetykę  i ostatecznie dobrostan zwierząt.


Poliuretanowe płyty w miękkiej okładzinie z laminatu lub aluminium  najlepiej sprawdzają się nie tylko jako ocieplenie, lecz również jako łatwe w utrzymaniu czystości wykończenie sufitu/dachu w budynkach inwentarskich. Poniżej pragniemy przedstawić państwu zalety oraz możliwości wynikające z zastosowania tych produktów w obiektach hodowlanych.

WYDŁUŻENIE OKRESU AMORTYZACJI

Dzięki zastosowaniu specjalnych okładzin materiał jest trwały i odporny na oddziaływanie agresywnego środowiska w budynku hodowlanym. Fakt ten gwarantuje długą żywotność ocieplenia i w połączeniu z odpowiednim pokryciem dachowym zapobiega rozszczelnieniom , przeciekom, oraz korozji na połączeniach w sposób tak przecież charakterystyczny dla np. płyt warstwowych.

ESTETYKA, HIGIENA I WENTYLACJA

Dzięki zasłonięciu konstrukcji dachowej płytą ociepleniową materiał nie tylko pozwala na prawidłowy ruch powietrza, poprawiając wentylację wymuszoną wewnątrz obiektu, lecz również dzięki gładkiej powierzchni gwarantuje estetykę i łatwość utrzymania czystości. Eurothane AL Quattro nie koroduje w trudnym środowisku, oraz zapobiega zabrudzeniu i niszczeniu konstrukcji dachu co niestety widoczne jest w przypadku stosowania wykończenia np. płyta warstwową. Poza tym ryzyko powstawania skroplin charakterystycznych dla wykończeń metalowych zostaje zredukowane praktycznie do zera.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Najwyższej jakości poliuretan zastosowany w belgijskich płytach Eurothane AL i Powerline opatrzony certyfikatami  gwarantującymi deklarowane parametry cieplne pokryty laminatem lub cienkim aluminium to nie tylko dobra izolacja, lecz również zabezpieczenie przed zbędną akumulacją energii w warstwie sufitu/dachu  wykonanego z blachy lub płyty warstwowej. Osiągnięta w ten sposób kilkuprocentowa oszczędność drożejącej co roku energii spowoduje wzrost rentowności produkcji  zwierzęcej.


OSZCZĘDNOŚCI NA ETAPIE BUDOWY

Niska waga materiału powoduje możliwość zastosowania rozwiązań, które po dokładnym rozliczeniu kosztów budowy z ujęciem kosztów nabycia materiału oraz całej robocizny nie  są droższe od metod tradycyjnych. Dobra izolacja to poza tym ochrona przed zbyt niską temperaturą zimą, oraz upałem latem, które stanowią poważny problem dla hodowców i przyczyniają się do poważnych strat produkcyjnych. 

 

 

 

CHARAKTERYSTYKA PŁYT

Najczęściej stosowanym rodzajem płyt poliuretanowych w budynkach:

1 - hodowli drobiarskiej jest materiał o grubości 60-80 mm

2 - hodowli bydła jest materiał o grubości 30-50 mm

3 - hodowli trzody chlewnej materiał o grubości 50-80mm

Pokryty laminatem aluminiowo-plastikowym lub czystym aluminium. System ?Quattro? charakteryzuje się zabezpieczonymi krawędziami i montowany jest w profilach plastikowych, gwarantując trwałość oraz możliwość bezpiecznego utrzymania czystości za pomocą np. Karchera bez ryzyka uszkodzenia ocieplenia.

 

Termoizolacja dachu

Termoizolacja ściany 

Termoizolacja posadzki